Canicross

Canicross to dyscyplina łącząca energiczny marsz i bieganie; choć bardziej chodzi tu właśnie o bieganie. Swojego Malamuta ubierasz w szorki (np. typu Guard) lub w uprząż. Ty ubierasz specjalny pas, do którego przypinasz linkę (najlepiej z amortyzatorem, gdyż amortyzuje on szarpnięcia łagodząc obciążenia Twoje i psa). Ręce masz wolne, co ułatwia bieganie – start!

Na zawodach dyscyplina ta rozgrywana jest na niedługich dystansach – do kilku kilometrów. Jest ona doskonała dla początkujących maszerów, a także dla dzieci oraz młodych malamutów, które uczą się pracy w szelkach, komend i zachowania na trasie. Z uwagi na to, że wszystko rozgrywa się w wolniejszym tempie mamy możliwość spokojnie nauczyć naszego psa zachowań, które przydadzą się nam potem w zaprzęgach.


0
0
Waldemar Mańkowski

Waldemar Mańkowski

Mam 43 lata. Jestem właścicielem hodowli psów rasowych - Wataha z Doliny Drwęcy FCI - Alaskan Malamute. Zajmuję się również kynoterapią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dogtrekking Alaskan Malamute
Dogtrekking

Czym zajmuje się – Dogtrekking? Dogtrekking jest to bieg lub marsz z psem na długie dystanse, 25km lub 50km. Wszystko zależy

Zamknij